Martin Terrier

LOU BENOIST Afp
DRAMATIČNA ZAVRŠNICA

VIDEO Apsolutna ludnica u Francuskoj: Na utakmici palo devet golova, pobjednik odlučen golom u 97. minuti

Napeta i dramatična bila je utakmica 31. kola francuske Ligue 1 između nogometaša Rennesa i Bresta
Piše: HinaObjavljeno: 28. travanj 2024. 19:23

Napeta i dramatična bila je utakmica 31. kola francuske Ligue 1 između nogometaša Rennesa i Bresta, a nakon čak devet golova gosti su pobijedili s 5-4.

Brest, najugodnije iznenađenje sezone Ligue 1, tako se vratio na treće mjesto ljestvice preskočivši Lille, dok je Rennes ostao na sedmom mjestu. Brest vodi borbu kako bi iduće sezone zaigrao u elitnoj Ligi prvaka putem osvojenog trećeg mjesta.

Nakon samo devet minuta igre Rennes je imao vodstvo 2-0 i to zahvaljujući dvostrukom strijelcu Kalimuendu. Odgovor Bresta je bio sjajan jer je uzvratio s četiri pogotka do 66. minute. Strijelci u preokretu su bili Mounie u 11., Omari, koji je u 48. pogodio vlastitu mrežu te Satriano u 54. i Camara u 66. minuti.

image

Rennes nije bio slomljen nakon primljena četiri gola već je uzvratio golovima Theatea u 68. i Terriera u 79. minuti za 4-4. Sve je ukazivalo da će sjajna utakmica završiti bez pobjednika kada je u 97. minuti Brest zabio i peti pogodak. Nakon ubačene lopte odlično je glavom reagirao Brassier i pogodio za veliko slavlje Bresta od 5-4.

image

Kenny Lala (lijevo) i Desire Doue (desno)

Pobjednički pogodak pogledajte OVDJE.

Nogometaši Clermonta ostvarili su vrlo važnu pobjedu u 31. kolu čime su zadržali nadu kako mogu izboriti ostanak u eliti. Pobijedio je posljednji na ljestvici Clermont na domaćem terenu Reims 4-1. I dalje je Clermont na dnu ljestvice, ali se bodovno približio konkurenciji iznad sebe. Dva uvodna pogotka za Clermont postigao je Cham iz jedanaesteraca, dok je za goste strijelac bio Nakamura. U završnici su gosti imali igrača manje, a sve je zaključeno s dva pogotka Rashanija za konačnih 4-1.

Nica je u gostima pobijedila Strasbourg 3-1, ali je ostala peta na ljestvici. Strasbourg je poveo golom Bakwe u 18. minuti, dok je krajem prvog dijela izjednačio Guessand pogodivši s bijele točke. Preokret je upotpunjen u nastavku kada su za 3-1 gostiju pogađali Dante u 52. i Sanson u 83. minuti.

U gostima je uspješan bio i Toulouse koji je s 2-1 pobijedio pretposljednji Lorient. Domaćin je poveo golom Ponceaua u 19. minuti, a preokret su gosti režirali u nastavku golovima Dallinge u 59. i Cissoka u 83. minuti.

Nogometaši Lillea uspješno su obavili nedjeljni gostujući posao, pobijedili su s 2-1 Metz. Svi su pogoci postignuti u prvom poluvremenu, a Metz je čak i poveo u 23. minuti kada je Gruzijac Mikautadze realizirao jedanaesterac. Do kraja prvog dijela Lille je okrenuo rezultat na svoju stranu, a golove su dali Ismaily u 31. i Yazici u 44. minuti.

U samom finišu dvoboja Metz je postigao pogodak za 2-2, ali je gol poništen zbog zaleđa. Novim porazom Metz je ostao u opasnoj zoni na ljestvici. Trenutačno je na 16. mjestu, s koje će momčad na kraju sezone igrati dodatne kvalifikacije za ostanak/ulazak u Ligue 1.

Lille je pobjedom napredovao za jedno mjesto te se trenutačno nalazi na trećoj poziciji.